Limity lidského těla

3. srpna 2015 v 1:25 | R. R |  R. R o užitečnosti
Nejsem vrah, přísahám, jenom pisálek.
Každý spisovatel si dříve nebo později musí udělat "výzkum" a limity lidského těla se, pokud píšete o vraždě, vždycky hodí. Předem bych chtěla upozornit, že za stoprocentní přesnost se nezaručuji - já jenom překládám a občas něco doplním. Tyto hodnoty jsou průměr. Kredit patří Soda Pop Avenue a také bych chtěla poděkovat Pungovi za pomoc s překladem. Jo, a Wayback Machine, protože se blogu podařilo mi článek přepsat.

Pokud uvidíte nějakou neshodu, rozhodně se o ni podělte v komentářích.


TĚLESNÉ TEPLO PŘI 42 °CKdyž tělesná teplota člověka dosáhne 42 °C, přehřátí těla už nemůže být zvráceno a následky jsou fatální.

STUDENÁ VODA PŘI4.44 °CTělo ve vodě ztrácí tělesnou teplotu. Člověk by v moři o 4.44 °C přežil sotva 30 minut.

HORKÝ VZDUCH PŘI 148°CV hořící budově nebo v hlubokém dole dokáže dospělá osoba přežít až 10 minut při teplotách 148 °C. Třebaže děti podléhají následkům už při 48.89 °C v uzavřeném autě.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA PŘI 4.500mVětšina lidí ztrácí vědomí při 4.500 metrech. Avšak obyvatelé vysočin se přizpůsobili - mají větší plíce a více červených krvinek, aby mohli přežít.

HLADOVĚNÍ PO DOBU 45 DNÍPokud člověk ztratí 30% jeho tělesné hmotnosti, hrozí mu smrt. Ačkoliv by ochabnutí člověka nejspíš zabilo ještě dřív než by měl možnost vyhladovět.
má pozn. S vodou člověk vydrží bez jídla klidně i 90 dní.

POTÁPĚNÍ DO HLOUBKY 80 METRŮ Při potopení do hloubky 18ti metrů, ztrácí člověk vědomí do dvou minut. Nejlepší potápěč v nádechovém potápění to zvládl do 85 metrů, než ztratil vědomí.

NEDOSTATEK KYSLÍKU PO DOBU 11 MINUTObvykle člověk omdlí bez kyslíku už po dvou minutách. S tréninkem dokážou lidé zadržet svůj dech téměř po dobu 11 minut.

ZRÁTA KRVE Z 40% PROCENT Člověk může ztratit až 30% procent své krve. Po ztrátě 40% by osoba potřebovala okamžitou krevní transfůzi.

DEHYTRATACE ZA SEDM DNÍKaždá buňka v lidském těle potřebuje vodu. Bez možnosti nahradit litr vody, který člověk ztrácí každý den, osoba nepřežije déle než na nejvýš jeden týden.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 9. srpna 2015 v 21:04 | Reagovat

Hezky!
Tedy, mám ráda zdroje a určitě budu zkoumat podrobněji, ale tenhle článek je dobrý základ. Díky!

2 Conely Conely | Web | 29. června 2016 v 0:34 | Reagovat

Nechápu jak je myšleno následující. "hladovění po dobu 45 dní" "S vodou člověk vydrží bez jídla klidně i 90 dní." když bez vody nevydrží ani 7 dní, tak jak by mohl člověk při hladovění bez vody vydržet 45 dní?

3 R. R R. R | Web | 3. července 2016 v 23:44 | Reagovat

[2]: Proto jsou ty věci napsány zvlášť. Ber to tak, že to hladovění je myšleno s minimálním přísunem vody.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.